Ультразвукова діагностика (УЗД)

Ультразвукове дослідження відноситься до числа найбільш нешкідливих і інформативних методів діагностики. З його допомогою вдається оглянути м’які тканини, деякі внутрішні органи (крім тих, які заповнені повітрям — шлунка, кишечника). До переваг УЗД відноситься доступність, низька ціна, відсутність болю під час обстеження.

УЗД широко використовується в педіатрії, у вагітних, так як не робить шкоди організму. Дослідження дає можливість виявити пухлинні утворення, кісти, аномалії розвитку, рідину в черевній, плевральній порожнині, оцінити структуру, розмір, форму органу.

Процес підготовки до діагностики залежить від області, де планується проведення УЗД. Найчастіше рекомендується дотримання дієти протягом 2-х днів, повна відмова від їжі за 7 годин до обстеження або наповнення сечового міхура, для чого необхідно випити певну кількість води напередодні УЗД.

Діагностика зазвичай займає близько 10-15 хвилин. На поверхню шкіри наноситься спеціальний гель, який запобігає проникненню повітря в простір між датчиком і тілом. Далі датчик пересувається по шкірі, змінюючи нахил. Таким чином, вдається ретельно вивчити необхідну область.

Доплерографія використовується з метою діагностики судинних захворювань. З її допомогою лікар може оцінити кровоток, стан стінок судин, виявити тромби, атеросклеротичні бляшки, а також звивистість, місця звуження, розширення просвіту судин.

Дослідження серця дозволяє оглянути клапани, оцінити товщину міокарда, виявити рідину в перикарді, пороки, ділянки зниженого кровотоку, некрозу, проаналізувати кровотік, обсяг порожнин серця.

УЗД нирок призначається за наявності таких скарг, як дизуричні розлади, біль у поперековій ділянці. Що стосується дослідження репродуктивних органів, воно проводиться при появі патологічних виділень із статевих шляхів, свербіння, порушеннь менструального циклу, болю внизу живота при інтимній близькості, фізичної активності.

Обстеження органів черевної порожнини проводиться за наявності таких симптомів:

  • пожовтіння шкіри;
  • біль в животі, підребер’ї;
  • печія;
  • гіркота в роті;
  • нудота, блювота.

УЗД щитовидної залози дає можливість визначити розміри, розташування органу, візуалізувати вузли, кісту. При дослідженні молочних залоз оцінюється щільність тканин, стан оточуючих лімфовузлів, а також лікар може виявити доброякісні або злоякісні утворення.

З профілактичною метою обстеження рекомендується проводити 1 раз на рік. Якщо потрібна оцінка динаміки, контроль над активністю хронічної патології, частота діагностики може бути збільшена. Скринінг допомагає запідозрити захворювання, завдяки чому пацієнт далі пройде повне обстеження та своєчасно почне лікування. 

Пройти ультразвукове дослідження можна в медичному центрі Evo Clinic. У клініці проводиться діагностика молочних залоз, органів черевної порожнини, малого тазу, щитовидної залози, м’яких тканин, кровоносних судин. Для отримання більш детальної інформації необхідно зв’язатися з оператором, зателефонувавши за номером, який вказаний на офіційному сайті центру.

Запишіться на консультацію прямо зараз, заповнивши форму